27. 8. 2017

27 / 8 / 2017

Ahojte ! Srpen je skoro u koce a za chvilku začíná podzim. Je pravda, že bych nejradši měla ještě léto (ale je mi jasné, že spousta z vás v Česku už si spíš přeje to ochlazení). Já se ještě s radostí dívám na fotky z dovolené a závidím všem co teprve na dovolenou jeli a nemusí sedět v kanceláři u počítače celé dny. 

V práci se to už rozjelo jak pomalu končí dovolené a máme zase hodně co dělat, minulý a předminulý týden jsem já a jeden můj kolega Göran (čte se to Joéran) byli 4 dny v Danderyds Sjukhus, což je jedna z nemocnic ve Stockholmu, o které se staráme. Celé dny jsme chodili po různých odděleních a vysvětlovali jsme jim jednodušší způsob jak ohlásit problémy na oddělení, než nám pokaždé volat. Bylo to docela zábavné, ale taky unavující když jsme každý den měli 6 oddělení a všem jsme říkali to stejné, tak si člověk připadá jak kolovrátek. 

Minulý týden taky slavil narozeniny Martin, takže všechno nejlepší ještě jednou němu a o dva dny později slavil narozeniny můj Amadeus. Jelikož na jeho narozeniny jsem vstávala v 5 ráno a on šel do práce až později, tak jsem mu jen letmo popřála a dala narozeninový dárek na kuchyňskou linku, ať ho teda nebudím. No a včera jsme ještě zašli na večeři do města. Našla jsem takovou 'zvláštní' restauraci... Jednalo se o místo, kde všechno objednáváte přes aplikaci na telefonu. Restaurace vypadala jako cirkus. A to myslím opravdu vážně. I číšníci byli oblečení v takovém zvláštním oblečku... No každopádně abych to teda popsala. Tu číšnici jsme viděli jen dvakrát. Poprvé jsme nás posadila ke stolu a vysvětlila jak to celé funguje s tou aplikací a po druhé zase když jsme platili. Funguje to teda na způsob že si přes aplikaci vyberete všechno pití a jídlo, naklikáte co chcete a pošlete - do baru a do kuchyně. Když máte pití nebo jídlo hotové tak vám dojde smska 'hej jídlo je hotové přijďte si ho vyzvednout do kuchyně' no a vy jdete přes celou restauraci do kuchyně, kde najdete svoje jméno a všechno jídlo co jste si objednali. Tak stejné s pitím. Jak říkám, opravdu zvláštní restaurace. K jídlu bylo tapas - což je více menších porcí jídla. My jsme vybrali 7 - dumplings, miniburger, mini steak s bramb.kaší, mini žebírka, hranolky ze sladkých brambor, halloumi a chilli pulledpork s kukuřičnýma brambůrkama..  Jídlo bylo fajn, drinky taky, ale restaurace nebyla tak úchvatná ...

Potom jsme jeli domů a koukali na 'útěk z vězení' což jsme začali sledovat minulý týden a u toho jsme jedli hodně sladkostí. No nic, od pondělí musím začít s dietou, haha. 
Dneska jsme nedělali vůbec nic. Ke snídani / obědu jsem nám udělala palačinky s babičky N. domácí marmeládou a šlehačkou. Pak jsme vlastně jen koukali na televizi, A. teď dělá něco do práce, tak mám čas napsat na blog a zároveň se dívám na postele, jelikož mám v plánu si do bytu koupit novou postel, abych nemusela pořád roztahovat gauč. 
Tak se zatím všichni mějte, hezký večer, ahoj ! 

Žádné komentáře:

Okomentovat