11. 8. 2017

11 / 8 / 2017

Ahoj všichni !! Tak první týden ve Stockholmu je skoro za mnou, ale do práce se mi teda vůbec nechtělo.. ale abych se vrátila zpátky k dovolené...  Předem musím upozornit, že to bude zřejmě delší článek :)

Když jsem letěla do Česka dostali jsme to nejhorší letadlo. Malé letadlo Czech Airlines, které hučelo na tolik že se nedalo ani spát ani číst kniha. No a to nemluvím o tom, že let který normálně trvá dvě hodiny trval hodiny tři... Po přistání v Praze jsem se měla sejít ve městě s Terkou. K mému překvapení mě čekala už na letišti !!! vůbec jsem to nepředpokládala a bylo to opravdu šokující ji tam vidět - vlastně bych ji přehlédla kdyby na mě nezavolala, haha. 
Spolu jsme potom jely do města, kde jsem si nechala kufry a mohly jsme vyrazit napříč Prahou na nějaký dobrý brunch :) Kolem třetí jsme se však musely loučit, protože jsem měla už vlak do Břeclavi. Neskutečně unavená (jelikož jsem vstávala ve 3 ráno) jsem okolo šesté dorazila do Břeclavi se dvěma narvanýma kufry. Tam mě už čekali rodiče. Doma jsem se jen najedla, převlíkla a vyrazili jsme na Mlýny. Ani bych nečekala že vydržím být vzhůru až do 3 do rána ..  Je však pravda, že druhý den jsem usnula asi v půl 8 večer! Zbytek týdne jsem byla zaneprázdněna jako vlastně každou dovolenou v Česku. Jeden den jsme slavili narozeniny babičky, druhý den jsem byla s Víťou, taky s Luckou a mamkou na nákupech, venku s Kikčou, s Aduš, s Luckou a v neposlední řadě u babičky Z. která mě naučila její dobrou svíčkovou no a tak ten týden utekl jako voda, že mě čekala další cesta do Prahy. 
Tentokrát mě v Praze čekal už Amadeus. Po příjezdu na hotel jsme se hned vydali do centra na procházku a na oběd. Musím uznat, že tyjo přejít Karlův most bylo o život a víckrát jsme to neabsolvovali. Praha je krásná, ale musíte si najít ty správné cestičky, kde není tolik turistů. 
Hned den na to jsme letěli na Krétu. Po celém dni čekání jsme se konečně dočkali a nastoupili do letadla, které teda mělo hodinu zpoždění, protože byla nad Srbskem bouře a museli jsme čekat, než přejde. Na Krétu (do Heraklionu) jsme dorazili opravdu pozdě v noci a než jsme se dostali na hotel bylo okolo druhé ráno. 
Náš hotel byl pěkný. Sice nám první den dali špatný pokoj ale jako omluvu jsme dostali zadarmo saunu a spa, které jsme ani nevyužili jelikož nebyl vůbec čas.
Celé dny jsme jezdili po výletech, chodili po dobrých restauracích, na procházky, k vodě atd. Na dva dny jsme si i pronajali auto a projeli jsme tři další města na Krétě. Jen mě mrzí že jsme nestihli Agios Nikolaos, ale tak třeba bude ještě někdy možnost.
Týden na Krétě taky utekl hrozně rychle a nás čekal nejhorší den čekání odvoz na letiště. Sice jsme měli pořád náš all inclusive náramek ale neměli jsme už pokoj takže žádnou sprchu. Když jsme se v půl 9 večer konečně dostali na letiště byla to jak noční můra. Přísahám, že horší letiště jsem ještě neviděla. Lidí jak mraků, všichni se cpali, bouchali.. do toho Amadeusovi bylo špatně z těch zatáček co s náma ten taxikář po cestě sekal a pak jsme se ještě dozvěděli že naše letadlo bude mít nejmíň hodinu zpoždění. No, v Praze jsme místo v půl 1 ráno byli ve 2 ráno... 
K mému štěstí mám tak super kámoše, že nás tam Víťa čekal a vyzvedl. Sice jsme se museli střídat v řízení ale to mi nevadilo, já jsem trochu spala v letadle a nebyla jsem tolik unavená jako zbytek posádky v autě, haha ! 

A tím nám začal náš poslední týden dovolené v Česku. Ten jsme se taky nenudili. Hned v neděli co jsme totiž přijeli do Břeclavi jsem měla narozeniny a naši nás pozvali jak na oběd tak na narozeninovou večeři. ♥  Den na to jsme měli naplánované koupání na Mlýnech ( kde jsme se spálili víc jak na Krétě) další den jsme jeli do propasti Macocha a řeknu vám, řídit auto bez klimatizace v 40°C není žádná sranda .. fuj. Avšak Macocha byla krásná, nebyla jsem tam nejmín 10 let a Amadeusovi se tam taky líbilo :). Byla s náma i moje vlastnice Terezka ke které jsme později toho dne taky jeli. Den na to se slavili moje narozeniny s rodinou. Potom nás čekal den 'odpočinku' a den v Brně. Jak říkám, nezastavila jsem se. Já si totiž na mojí dovolené nikdy pořádně neodpočinu ale o tom to přece je :) 
Noc před odletem jsem si pěkně natáhla záda, asi se mi nějak skřípl nerv a řeknu vám že cesta na letiště a i let do Stockholmu bylo opravdu něco bolestivého. A když jsem si představila tahat ty dva narvané kufry do 4 patra po schodech (jelikož nemám výtah..) tak mi bylo ještě hůř. Naštěstí mi to Amadeus všechno vytahal nahoru a se vším mi pomohl ! no ještě že ho mám :) 

A teď už jsme zpátky ve Stockholmu. Hned v neděli celý den pršelo. KRÁSA. Po třech týdnech vedra bez trochy deště se to hodilo, ale teď bych se klidně zase vrátila do vedra. I když musím uznat že úplná zima tu není, ale na koupání to teda taky není.. 
První týden v práci byl fajn, hodně lidí má ještě dovolenou, takže nevolalo moc lidí a byl to takový klidnější start. 
Momentálně už čekám na Amadeuse, zítra jdeme tančit se ségrou a dáme si nějaké vínko (vidíš dědo, jak jsem se držela celý týden bez vínka !?) v neděli jedeme do IKEA a večer přijde zase Amadeus. Vlastně nic nového a zajímavého. Tak se mějte a užívejte si léta dokud to jde :)

Žádné komentáře:

Okomentovat