3. 7. 2016

03 / 07 / 2016

Dobré ráno !! je přesně půl 8 a já už jsem asi hodinu vzhůru. Vůbec nechápu. proč nemůžu spát! Konečně mám PRÁZDNINY  a tak nemusím v pondělí do práce :)
Poslední týdny utekly jako voda. Měly jsme se ségrou návštěvu z Břeclavi - Kikča a Matěj přiletěli přímo na víkend kdy byl midsommar, takže potkali úplně všechny :) 
Midsommar den (pátek) byl docela v pohodě. Ségra byla s Callem, takže jim docela trvalo než se nachystali a museli jsme pospíchat do obchodu - midsommar je pro švédy snad větší den než Vánoce. Taky že celé město bylo prázné. Všude ticho a u nás ve dvoře byli snad jen dvě rodiny doma a z toho jedna jsem byla já :D Ostatní švédi prchli na své summerhousy. My jsme byli ve Stockholmu, jelikož vzít milion lidí k Amadeusovi na summerhouse by nebylo moc vhodné. Když jsme konečně nakoupili všechno potřebné jídlo (alkohol se musel dokoupit den předem protože systembolaget byl na 3dny zavřený), zavezli jsme Calleho na nádraží a já jsem nachystala super cute dort ! (dobře ségra ušlehala šlehačku - aby se neřeklo :D
Potom už jsme si dali drinky, přišel Amadeus s Rasmusem, Basse, Karlee a Toni a mohl náš midsommar začít. Kvůli dešti jsme nemohli si upléct věnečky z kytek, ale tak to příští rok doženeme. Potom jsme se někdy v noci rozhodli,že super nápad by byl kdybychom šli do parku a dali si drinčíky tam.. no zas tak super nápad to nebyl, protože všude (nečekaně) bylo mokro a tak jsme někteří-ehm-dostali rýmu a nemohli jsme druhý den mluvit ... :D no a samozřejmě že jsem k tomu i kašlala a nakazila jsem Amadeuse - neměl moc radost. Aby toho nebylo málo, když jsme se nad ránem dostali domů, zjistili jsme že Amadeus nemá peněženku, takže jsme hledali všude možně a nakonec jsme museli kolem 4 ráno obvolávat policii, banku atd atd.. No nic moc super zjištění, zrovna před dovolenou ...
Ráno na druhý den jsme s Amadeusem jeli do města vyřidit mu novou SL kartu a tak dále.. když v tom mi volala ségra, že Matěj našel jeho peněženku někde za gaučem - tadáá jaká radost, akorát už teda neměl aktivovaný bank. účet a tak si musí vyřidit nový .. ale dopadlo to nakonec dobře !
Ještě ten stejný den přijel i Calle a šli jsme do Lidingö grilovat - vybrala jsem svíčkový steak ♥ yess !V neděli jsme potom odpočívali - no chtěli jsme do města - ale celý den lilo jak z konve i když teda psali, že jen mrholí :D Místo toho jsme jeli do Mall of Scandinavia, potom jsme se šli projít na gamla stan a když jsme měli v plánu jít na vyhlídku, tak byla mlha, takže jsme dali kafe ve městě a jeli zase domů - Matěj se stejně chtěl dívat na fotbal :D Večer zase přišel Amadeus, koukali jsme na televizi a potom jsme si zapli 'ztraceni' a šli spát. Mě a Amadeuse ráno čekala práce a Kikča s Matějem měli ještě trvdou půlnoc když jsme odcházeli. 
Mě tím však začal poslední pracovní týden a tak jsme se Lillie střídaly v otevírání a zavírání. Večer nám Kikča udělala photoshoot a tak někde dole v článku dám pár fotek :) V úterý mě pak Lillie stihla ještě ostříhat a večer jsme šli se ségrou, Kikčou a Matějem naposledy nakupovat a na večeři do Vappiana. Ségra potom jela na barák a my jsme si ještě do rána vykládali a popíjeli vínko. Až mi bylo líto, že museli ve středu ráno letět domů ! 


Ve čtvrtek jsem konečně šla zase do posilky, protože přes ten týden co tu byli Kikča s Matějem nebyl vůbec čas. No a pátek byl můj poslední den v práci. Takže přišla ségra na byt, šly jsme do posilovny a pak jsme si daly pár skleniček vína. Sobota mi opět začala posilovnou, městem, trošku nákupama a večer mi odjela ségra za Callem, já jsem konečně pořádně pouklízela a koukala jsem na filmy.  Amadeus má tenhle víkend s klukama a já se můžu v klidu připravit a začít chystat balení do Česka - a taky hodně relaxovat :D  No a brzy se vám ozvu s novým článkem !! Tak zatím ahoj :)


1 komentář: